Umocnienia się złotówki ciąg dalszy

2017-04-26

Złotówka początkiem tygodnia, na wskutek zmniejszenia się ryzyka związanego z wyborami we Francji, w dalszym ciągu się umacnia. Dodatkowo wsparcie przyszło od agencji ratingowych, które utrzymały rating i perspektywy, jak Standard & Poor's, bądź też jak Moody's, który podniósł perspektywę wzrostu PKB w 2018 roku.

 

USDPLN

Osłabienie się dolara na szerokim rynku spowodowało wybicie nowych dołków. Cena zatrzymała się na mierzeniu 127,2% Fibo ostatniego impulsu wzrostowego mierzonego od 28 marca. W tym miejscu powinno dojść do lekkiej korekty z oporem na ostatnich wsparciach, zgodnie z zasadą ZZB, w okolicach 3,89. Po ewentualnym wybiciu tego poziomu górą droga do 3,94 będzie otwarta. Pamiętać należy, że możliwe jest przetestowanie głębszego mierzenia Fibo na poziomie 3,82, a następnie rozpoczęcie impulsu wzrostowego w dłuższym terminie.

 

 

EURPLN

W stosunku do euro, jak w przypadku dolara, złotówka ma jeszcze pole do umocnienia się. Cena ma szanse przetestować po raz kolejny strefę popytu przy 4,21, a następnie powinno dojść do realizacji impulsu wzrostowego. W przypadku wzrostów istotnym oporem jest poziom 4,26.

 

 

GBPPLN

Funt jest na bardzo ważnym wsparciu, o który wspominaliśmy początkiem tygodnia. Strefa 4,95 - 4,96 była już broniona kilkukrotnie i obecnie jest duża szansa na ponowną reakcję popytu. Widzimy tutaj szansę na wyrysowanie się dużej formacji odwróconego RGR. Gdyby ten wzrostowy scenariusz miał się ziścić, to lokalnym oporem będzie poziom 4,99, a następnie 5 złotych. Po ich pokonaniu droga do 5,10 będzie stała otworem. W przypadku scenariusza spadkowego wsparciem będzie równość z lokalnym dołkiem przy 4,92, a następnie 4,86.

 

 

 

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

« powrót do listy

UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.