Sytuacja złotego po RPP

2017-11-09

Brak zmian w wysokości bazowych stóp procentowych przez RPP nikogo nie dziwi, jednakże stanowisko Rady, iż w przyszłym roku nie będzie konieczności podwyżek stóp procentowych w świetle wyższej prognozowanej ścieżki inflacyjnej i wzrostu gospodarczego już trochę tak. RPP zdecydowała o redukcji stopy rezerwy obowiązkowych, co jest rodzajem luzowania polityki monetarnej, a co nie idzie w parze z prognozowaną wyceną przyszłorocznych podwyżek stóp.

W świetle retoryki RPP złoty minimalnie się umocnił jednak ruchy ceny były nieznaczne i rynek oczekuje na dane makroekonomiczne.

 

EUR/PLN

Znajdujemy się w pobliżu dolnego ograniczenia wzrostowego kanału trendowego. Po teście kanału z drugiej połowy maja i powrocie, jest szansa na kolejne przetestowanie jednakże ze znacznie większym wybiciem. W okolicach wsparcia przy 4,21 - 4,22 powinien uaktywnić się znaczny popyt, co powinno wynieść cenę co najmniej do poziomu mierzenia 50% Fibo ostatniego impulsu spadkowego, tj. do poziomu szczytu z końca września 4,33.

 

 

USD/PLN

W stosunku do dolara, złoty po wybiciu i przetestowaniu górnego ograniczenia kanału spadkowego ma szanse przetestować szczyty z początku października na poziomie 3,70. Jest to bardzo istotne miejsce dla rynku ze względu na lokalną strefę wsparcia i oporu, a także w tym miejscu wypada mierzenie 23,6% Fibo całego ruchu spadkowego mierzonego od grudnia 2016r. Po ewentualnym wybiciu tego poziomu górą droga do 3,81 będzie otwarta.

 

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

« powrót do listy

UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.