Praca w Wielkiej Brytanii – gdzie i jak wymienić zarobioną walutę GBP aby zyskać?

Masowa emigracja zarobkowa Polaków do Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 2004 roku, czyli wtedy, gdy stało się to nie tylko możliwe, ale przede wszystkim – proste. Polacy, po wstąpieniu naszego państwa do Unii Europejskiej (1 maja 2004 roku), zyskali prawo do pracy, zamieszkania i nauki w pozostałych państwach członkowskich UE na takich samych zasadach, jak obywatele tych państw. 

W jaki sposób sprzedać funty, by otrzymać jak najwięcej złotówek?

Niektóre kraje – takie, jak Niemcy czy Austria – nie zdecydowały się wówczas na całkowite otwarcie rynku pracy dla obywateli nowych państw członkowskich, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Szwecji. To między innymi dlatego właśnie, Wielka Brytania stała się jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków  poszukujących lepszego życia.

Dane, które w 2016 roku przedstawiło brytyjskie Narodowe Biuro Statystyczne, wskazują, że nasi rodacy to największa grupa obcokrajowców w Wielkiej Brytanii. Polaków jest tam już 916 tys. – znacznie więcej niż obywateli Indii, których mieszkają tam 362 tys. Do tej grupy dodać należy osoby, które nie migrują na Wyspy na stałe, ale podejmują tam np. prace sezonowe. W ostatecznym rozrachunku stwierdzić możemy, że Polaków w Wielkiej Brytanii może być sporo powyżej miliona.

 

 

 

Dlaczego Wielka Brytania?

Dlaczego Polacy postanawiają pracować akurat w Wielkiej Brytanii? Poza oczywistymi czynnikami ekonomicznymi, duże znaczenie mają także czynniki pozaekonomiczne, takie jak: przyjazna europejska kultura, relatywnie wysoka znajomość języka angielskiego powszechnie w Polsce nauczanego, stosunkowo tolerancyjne społeczeństwo brytyjskie cechujące się wielokulturowością, bliskie położenie geograficzne oraz niskie ceny podróży z Polski do Zjednoczonego Królestwa.

Decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji o emigracji zarobkowej mają jednak przede wszystkim czynniki ekonomiczne: niskie bezrobocie w Wielkiej Brytanii (w 2016 roku osiągające zaledwie 4,8%, przy niewiele – ale jednak – wyższym w Polsce 6,2%), niskie podatki, a także możliwość osiągnięcia wyższych zarobków niż w Polsce (pomimo wyższych kosztów utrzymania). Trudno się tym decyzjom zresztą dziwić.

Minimalna krajowa w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2017r. wynosi £7.50/h dla ludzi, którzy ukończyli 25 rok życia, wg kursu walut ergokantor.pl to 35,91 zł. za godzinę pracy (kurs z dnia 26-07-2017r., godz.13:40,         1 GBP=4,7876 PLN). Nawet w statystycznie najgorzej opłacanych zawodach pensje są znacznie wyższe niż w Polsce. W handlu otrzymać można 7,50 funta szterlinga (brutto) za godzinę pracy, pracując w magazynie – nawet 9,00 funtów. Inżynier, menadżer czy informatyk zarobić może aż 40 funtów za godzinę, czyli prawie 200 zł.! Równoważy się to oczywiście wyższymi kosztami życia, jednak bardzo często zaoszczędzić można nawet połowę zarobionych środków. Często są one przesyłane rodzinie, która została w Polsce. Pojawia się więc pytanie, gdzie i jak wymienić funty, by nie stracić?

Z funta na złotówkę

W pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy dwie możliwości wymiany waluty: w kantorze stacjonarnym i w banku. Kantory możemy podzielić na te tradycyjne i internetowe. Niezależnie od tego czy wracamy na dłuższy czas do Polski czy wysyłamy środki do rodziny pozostawionej w kraju - najbardziej korzystna będzie zawsze wymiana waluty poprzez internetowy serwis wymiany walut. 

Skorzystaj z kantoru internetowej wymiany walut, a nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu, ponieważ transakcję wymiany waluty zrealizujesz przez Internet. Nie do przecenienia jest szybkość takiej wymiany – środki mogą zostać przelane błyskawicznie, ponieważ platforma wymiany walut, np. ergokantor.pl działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wystarczy posiadać rachunek bankowy w PLN i GBP oraz bezpłatne konto w serwisie ergokantor.pl. Wybierz kurs po jakim chcesz sprzedać GBP i przekaż odpowiednie środki do kantoru. Przelew zwrotny środków z kantoru otrzymać możemy nawet w 15 minut!

To jednak nie jedyne atuty korzystania z kantoru internetowej wymiany walut. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest korzystna cena waluty. Ten fakt zaś odczuje z pewnością każdy Klient, który pracując na Wyspach, zamierza jak najwięcej zaoszczędzić i korzystnie wymienić GBP na PLN.

Sprawdź! Sprzedaj do kantoru internetowej wymiany walut 1 000,00 GBP. Zgodnie z kursem kantoru internetowego (kurs z dnia 26-07-2017r., godz.13:40, 1 GBP=4,7876 PLN) otrzymamza nie 4 787,60 PLN, podczas gdy jeden z popularnych w Polsce banków zaoferuje nam za nie tylko 4 551,40 PLN. W ten sposób nasz brytyjski zarobek może być wart o 236,20 PLN więcej. Kurs skupu funta brytyjskiego (1 GBP) tego dnia w banku to 4,5514 PLN.

Co ważne – kursy walut w kantorach internetowych prezentowane są w czasie rzeczywistym i aktualizowane co 15 sekund. Jeżeli w danym – odpowiadającym nam – momencie dokonujemy operacji kupna/sprzedaży waluty przez Internet, otrzymujemy gwarancję ceny waluty w korespondencji do aktualnej ceny na rynku Forex.

 

 

                                                                        Kurs z dnia 26 lipca 2017 roku

 

Spraw, by Twoja praca na emigracji opłacała się jeszcze bardziej! W rzetelnych kantorach wymiany walut nie pobiera się żadnych prowizji od wymiany, bezpłatne są także przelewy do najpopularniejszych banków na rynku.UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.