Kantor – tradycyjny czy internetowy?

Od ponad 20 lat Polacy mogą korzystać z kantorów stacjonarnych, by kupować i sprzedawać waluty. Dziś, tradycyjny rynek wymiany walut przejmują serwisy internetowej wymiany walut, w tym ergokantor.pl

Zaufanie Klientów to podstawa

Tradycyjna wymiana walut wymaga od Klienta sporo wysiłku: trzeba wyszukać kantor z najbardziej korzystnym kursem waluty, co oznacza niezły spacer po mieście. Następnie dokonujemy transakcji „w okienku” kasjerskim, ponieważ wymiana jest gotówkowa, trzeba się pilnować by nie stracić pieniędzy w drodze powrotnej. Możliwość negocjacji kursu wymiany w takim kantorze  praktycznie nie istnieje. Koniec transakcji. Utarte od lat schematy postępowania sprawiają, że postępujemy szablonowo – wiemy co kiedy nastąpi, jak się zachować i jaki będzie rezultat. Warto jednak czasem pozwolić sobie na chwilę refleksji i przeliczyć faktyczne koszty takiej transakcji.

Kantory online działają w Polsce od 2009 roku. Wiele osób wie o ich istnieniu, obawia się jednak transakcji bezgotówkowej.

Bez obaw – kantory internetowe podlegają w Polsce podobnym regulacjom prawnym, co ich stacjonarne odpowiedniki a także placówki bankowe. A korzyści z wymiany walut przez internet są ogromne,  w porównaniu do tradycyjnych form wymiany walut - ta jest dużo wygodniejsza – możesz kupować i sprzedawać wybraną walutę o każdej porze dnia i nocy. Transakcja wymiany jest bezgotówkowa przebiega poprzez rachunki bankowe – Klienta i kantoru, co oznacza że nie musimy nosić ze sobą gotówki i ryzykować kradzieży, a także tego, że wymieniana przez nas waluta okaże się fałszywa...

Obawiasz się hakerów i złodziei danych osobowych? Serwisy kantorów internetowych są chronione podobnie jak platformy internetowe banków. Jeśli widzisz zielony pasek i kłódkę przy adresie internetowym (powinien też zaczynać się od https://), możesz bez obaw się zalogować i dokonać transakcji.

Ceny – opłacalność wymiany waluty

Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu - spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.

Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy. Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Dobry kantor prowadzi przejrzystą politykę cenową, przelewy do większości banków są bezpłatne. Dba o najwyższą jakość usług, co doceniają Klienci wystawiając firmie pozytywne opinie na Opineo.pl, sprawdź: http://www.opineo.pl/opinie/goldem-sp-z-o-o

 

 

Dostęp – lokalizacja i godziny otwarcia

Transakcja wymiany walut w kantorze stacjonarnym to spora strata czasu, trzeba dopasować się do godzin otwarcia placówki, zdążyć przed zamknięciem, nie czekać na otwarcie.

Kantory internetowe są… wszędzie. Nie musisz nigdzie wychodzić, stawać w kolejce, czekać. Wystarczy włączyć urządzenie z dostępem do internetu i wpisać adres/nazwę kantoru. Kilka kliknięć i po chwili masz możliwość wymiany waluty nie wychodząc z domu. Bezproblemowo i szybko porównamy oferty różnych kantorów internetowych. Aby korzystać z wymiany walut online wystarczy mieć ukończone 18 lat, dostęp do internetu, posiadać rachunek bankowy w złotówkach oraz konto walutowe (w walucie, którą chcemy wymieniać). Bezpłatne konto w serwisie internetowej wymiany walut założymy w kilka minut, niewiele dłużej będziemy dokonywać transakcji – wystarczy wybrać odpowiedni kurs i walutę, następnie przelać środki na wskazane konto kantoru, by po chwili otrzymać przelew zwrotny w żądanej przez nas walucie.

Wymiana walut online ma jeszcze jedną dużą zaletę – możemy wymieniać pieniądze niezależnie od pory dnia czy nocy. Nawet jeśli o wymianie waluty przypomnisz sobie tuż przed snem, nie będzie za późno: wystarczy wejść na stronę kantoru i szybko dokonać transakcji. ergokantor.pl działa 24h/dobę 7 dni w tygodniu.UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.