Jak wymieniać waluty przez internet i na tym oszczędzać?

Kiedy ostatni raz płaciłeś rachunek za telefon na poczcie? A kiedy wysłałeś tradycyjny list, a nie e-maila albo wypłacałeś pieniądze z konta w oddziale banku? Pewne rzeczy właściwie przestaliśmy robić tak, jak mieliśmy w zwyczaju jeszcze kilkanaście lat temu. Dlaczego więc nie przestać korzystać ze stacjonarnych kantorów i nie zastąpić ich kantorami internetowymi? Zwłaszcza, że w ten sposób można sporo oszczędzić i zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.Kantor online lepszy niż stacjonarny.

Kantor online lepszy niż stacjonarny

Na polskim rynku działa już kilkadziesiąt serwisów internetowej wymiany walut, dzięki którym możemy wymienić walutę bez wychodzenia z domu – wystarczy, że mamy połączenie z internetem i dostęp do swojego internetowego konta bankowego.

Wybierz dla siebie ten najlepszy kantor internetowy!

Jednego możesz być pewny: cena waluty w kantorze internetowym ergokantor.pl jest bardziej korzystna niż w kantorze stacjonarnym, a nawet w Twoim banku.

Kantory internetowe prowadzą przejrzystą politykę cenową, często Klient jest zwolniony z opłat za przelewy bankowe.

Możemy sami sprawdzić ile oszczędzamy na danej transakcji wymiany waluty: na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.

Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Dużą zaletą wymiany waluty przez internet jest także to, że cała transakcja odbywa się bezgotówkowo. Nie musimy obawiać się więc o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, oglądać się za siebie, gdy stoimy do okienka w kantorze z dużą sumą w kopercie, a potem odbieramy równie dużą kwotę, ale już w innej walucie. Co więcej, online możemy bezpiecznie wymienić kilkanaście walut, nawet tych rzadziej w Polsce używanych, jak jeny japońskie czy yuany chińskie, co nie w każdym kantorze stacjonarnym jest możliwe.

Kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Nie musisz się także obawiać o ochronę Twoich danych osobowych – systemy zabezpieczeń spełniają podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane w trakcie transakcji są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL.

Wymiana waluty w kantorze online krok po kroku

Aby wymienić walutę przez internet trzeba posiadać dwa rachunki bankowe w tych walutach, które chcesz wymienić, czyli np. w złotówkach i euro.  Sama wymiana waluty jest bardzo prosta.

W pierwszym kroku: gdy kurs waluty spełnia Twoje oczekiwania - akceptujesz transakcję określając kwotę, kurs, walutę i rodzaj transakcji (kupno lub sprzedaż).

Drugi krok to wykonanie przelewu na wskazane w podsumowaniu transakcji konto ergokantor.pl. Trzeba pamiętać, by wpisać odpowiedni tytuł przelewu – będzie on podany w e-mailu potwierdzającym zlecenie transakcji. Przelewy do większości banków są realizowane bezpłatnie.

Co ciekawe, istnieje możliwość dokonania przez kantor internetowy przelewu bezpośrednio na konto osoby trzeciej, jeśli taka będzie Twoja dyspozycja.

 

Trzeci, ostatni etap wymiany waluty przez internet to oczekiwanie na przelew zwrotny od ergokantor.pl. Jeżeli masz konto w jednym z kilkunastu obsługiwanych przez kantor banków, czas oczekiwania wyniesie jedynie kilkanaście minut, bo przelewy wykonywane są automatycznie, w czasie rzeczywistym. Nawet wymiana w kantorze stacjonarnym, w którym kasjerka musi przeliczyć wydawaną gotówkę, nie trwa tak krótko. Po zakończonej transakcji otrzymasz e-mail potwierdzający dokonanie transakcji wymiany waluty, podgląd transakcji będzie także dostępny w Twoim panelu Klienta w ergokantor.pl

Co jeszcze musisz wiedzieć wymieniając walutę online?

Wymiana online to nie tylko wymiana przez internet, ale także… przez telefon. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem serwisu ergokantor.pl - nie musisz sam przeprowadzać transakcji, może to za Ciebie zrobić doradca, z którym skontaktujesz się dzwoniąc pod numer infolinii, podany w naszej zakładce „Kontakt”.

Oszczędność czasu, pieniędzy, bezpieczeństwo – wszystkie te zalety sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z internetowych kantorów i wymieniamy pieniądze online. UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.