Baza wiedzy

10 pomysłów na Sylwestra w Europie

10 pomysłów na Sylwestra w Europie

2016-11-15

Jest jedna taka Noc. Spraw, aby była niezapomniana! Tak, mowa o Sylwestrze! W tym roku proponujemy Ci zagraniczne wojaże po Europie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz najlepszą dla siebie!

Swap walutowy - wady i zalety

Swap walutowy - wady i zalety

2016-09-14

Wśród instrumentów finansowych, które pomagają przedsiębiorstwom zabezpieczać się przed ryzykiem walutowym jest swap walutowy, który w Polsce obecny jest zaledwie od kilku lat (na świecie pierwszy swap zawarto w 1981 roku). Mimo, iż biorąc pod uwagę wszystkie instrumenty finansowe udział swapów jest niewielki, ich popularność z roku na rok rośnie. Czym jest swap walutowy i jakie są jego plusy i minusy? Przedstawiamy 6 najważniejszych pytań i odpowiedzi, wyjaśniających mechanizm działania swapów.

100 rzeczy, które zabrać na wakacje

100 rzeczy, które zabrać na wakacje

2016-08-10

Ty też wyjeżdżając na urlop masz wrażenie, że czegoś zapomniałeś? Perspektywa zbliżającego się wypoczynku napawa Cię optymizmem, ale nie przepadasz za pakowaniem? Przygotowaliśmy listę, dzięki której nie pominiesz najistotniejszych rzeczy i unikniesz wakacyjnych problemów. Pamiętaj, że linie lotnicze stosują ograniczenia wagi bagażu, więc zadbaj o to, aby Twoja walizka zmieściła się w limicie. Poniższe zestawienie to tylko propozycje, dopasuj je do profilu swojej podróży.

8 sposobów na zadbanie o finanse na wakacjach

8 sposobów na zadbanie o finanse na wakacjach

2016-08-03

Sposobów na oszczędzanie podczas zagranicznych wakacji jest wiele. Do wyboru mamy przecież różne opcje transportu, noclegu czy wyżywienia. Wiele możemy zaoszczędzić także na odpowiednich przygotowaniach.

Spread walutowy – 7 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Spread walutowy – 7 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

2016-07-27

W prasie dotyczącej finansów i artykułach na portalach branżowych, a także w ogólnopolskich mediach często powtarza się termin: spread walutowy. Jest on szczególnie ważny dla tych, którzy spłacają kredyty zaciągnięte w obcych walutach. Czym tak naprawdę jest spread walutowy, jakie ma znaczenie i jak go policzyć? Oto 7 rzeczy, które musisz wiedzieć na temat spreadu.

Ile trzeba wydać i jak oszczędzić na studiach za granicą?

Ile trzeba wydać i jak oszczędzić na studiach za granicą?

2016-07-06

Ile trzeba odłożyć, żeby móc studiować na uniwersytecie we Francji czy Szwajcarii, a ile zapłacimy za studia w Wielkiej Brytanii? Według raportu EACEA w wielu krajach Europy możemy studiować za darmo. A stosując kilka trików, można ograniczyć też koszty życia za granicą.

Przewalutowanie kredytu - ile kosztuje i czy warto?

Przewalutowanie kredytu - ile kosztuje i czy warto?

2016-06-15

Zdezorientowani Klienci banków, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne w obcych walutach wciąż czekają na prezydencką pomoc w tej sprawie. Tymczasem rząd nie spieszy się, by pomagać „Frankowiczom”. Czy przewalutowanie kredytu na pewno się opłaca i ile kosztuje? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który ułatwi zrozumienie wszystkich zawiłości, związanych z kredytami walutowymi i przewalutowaniem.

Polski handel zagraniczny ma się coraz lepiej – dane GUS za 2015 rok

Polski handel zagraniczny ma się coraz lepiej – dane GUS za 2015 rok

2016-05-11

Miniony rok był rokiem nadwyżki eksportu nad importem. Jak podaje GUS, dodatnie saldo wyniosło 15,5 mld złotych. To bardzo dobry wynik patrząc na dane historyczne.

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.