Baza wiedzy

Kryptowaluta Ethereum – czym jest i jak wygląda jej kapitalizacja?

Kryptowaluta Ethereum – czym jest i jak wygląda jej kapitalizacja?

2017-08-21

Kryptowaluty, nazywane także walutami kryptograficznymi, są rozproszonymi systemami księgowymi, które bazują na kryptografii. W ten sposób też przechowywane są informacje o stanie posiadania w jednostkach umownych. Poszczególne węzły systemu, tzw. portfele, kontrolowane są jedynie przez posiadaczy prywatnych kluczy, co uniemożliwia m.in. centralizację kryptowaluty czy wydanie tej samej jednostki dwukrotnie oraz znacznie ogranicza ryzyko kradzieży środków.

Praca w Wielkiej Brytanii – gdzie i jak wymienić zarobioną walutę GBP aby zyskać?

Praca w Wielkiej Brytanii – gdzie i jak wymienić zarobioną walutę GBP aby zyskać?

2017-08-11

Masowa emigracja zarobkowa Polaków do Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 2004 roku, czyli wtedy, gdy stało się to nie tylko możliwe, ale przede wszystkim – proste. Polacy, po wstąpieniu naszego państwa do Unii Europejskiej (1 maja 2004 roku), zyskali prawo do pracy, zamieszkania i nauki w pozostałych państwach członkowskich UE na takich samych zasadach, jak obywatele tych państw. 

Jak zabezpieczyć swoje pieniądze w podróży?

Jak zabezpieczyć swoje pieniądze w podróży?

2017-07-27

Centra wielkich miast – pełne tłumów, podziwiających lokalne zabytki i atrakcje, cieszących się urokami czy to swojego urlopu, czy chociażby weekendowego city-breake’a – to prawdziwe raje dla kieszonkowców. Nie oznacza to jednak, że złodzieja nie możemy spotkać i na krańcu świata. Dlatego wybierając się w podróż, warto pomyśleć o zabezpieczeniu swoich pieniędzy. Tak, by wyczekiwany i wymarzony wyjazd nie zamienił się w koszmarną przygodę.

Aplikacje, które pomogą Ci kontrolować własne finanse

Aplikacje, które pomogą Ci kontrolować własne finanse

2017-05-10

Wypłata wpływa na Twoje konto – cieszysz się, że będziesz mógł kupić sobie w końcu wymarzoną rzecz – ubranie, kosmetyk czy perfumy, a może coś droższego? Ale po krótkim czasie okazuje się, że pieniądze rozeszły się, a Ty nie wiesz na co? Jeżeli taka sytuacja często się powtarza, warto zastanowić się nad skorzystaniem z aplikacji, która pomoże kontrolować domowe finanse.

7 pomysłów na weekend majowy 2017 w Europie!

7 pomysłów na weekend majowy 2017 w Europie!

2017-04-26

Tegoroczna majówka to doskonały czas zarówno na krótki wyjazd jak i dłuższe wakacje. Biorąc 1 dzień urlopu będziemy mieć 5 dni wolnego od pracy. Wykorzystując 3 dni urlopu mamy do dyspozycji 9-dniowy urlop, a tym samym duże pole do popisu w organizacji majowego wyjazdu. To idealna pora na wycieczki objazdowe po Europie, bo nie zaskoczą nas upały, a także na wczasy w krajach śródziemnomorskich, gdzie właśnie rozpoczyna się sezon turystyczny.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę walutową?

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę walutową?

2017-04-10

Większość osób, które mają regularną styczność z wymianą walut wie, że transakcji tego typu najlepiej jest dokonywać w serwisie internetowej wymiany walut. Jest to bardziej opłacalne, szybsze i bezpieczniejsze niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. Warunkiem koniecznym do tego, by wymieniać waluty za pomocą Internetu jest posiadanie kont walutowych. Z reguły banki oferują do nich karty walutowe. Czy warto korzystać z tej opcji? Jeżeli tak, to na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę?

Jak działają i czym zajmują się agencje ratingowe?

Jak działają i czym zajmują się agencje ratingowe?

2017-03-01

W obecnym świecie skomplikowanych operacji finansowych, inwestorom coraz trudniej jest samodzielnie ocenić ryzyko inwestycji. Potrzebują więc niezależnych, wyspecjalizowanych doradców, którzy wykonają tę pracę za nich. To zadanie agencji ratingowych. Co pewien czas znajdują się one jednak w ogniu krytyki ekonomistów,  inwestorów i emitentów. Czy słusznie? Aby móc to ocenić, należy najpierw poznać mechanizm ich działania.

Co to są kryptowaluty?

Co to są kryptowaluty?

2017-02-20

Kryptowaluty, których na świecie istnieje już kilkaset, wzbudzają zainteresowanie zarówno pod względem idei wolności i niezależności, które ze sobą niosą, jak i z punktu widzenia możliwych zysków inwestycyjnych.

Idź do strony:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.