Aplikacje, które pomogą Ci kontrolować własne finanse

Wypłata wpływa na Twoje konto – cieszysz się, że będziesz mógł kupić sobie w końcu wymarzoną rzecz – ubranie, kosmetyk czy perfumy, a może coś droższego? Ale po krótkim czasie okazuje się, że pieniądze rozeszły się, a Ty nie wiesz na co? Jeżeli taka sytuacja często się powtarza, warto zastanowić się nad skorzystaniem z aplikacji, która pomoże kontrolować domowe finanse.

Jak okiełznać paragony?

Każdego dnia otrzymujemy ze sklepów różnorodne kwitki i paragony. Te naprawdę ważne z reguły giną lub z czasem najzwyczajniej blakną i kiedy okazuje się, że są potrzebne, nie można ich odczytać. Z pomocą mogą przyjść nam aplikacje mobilne takie jak:

Kwitki

Kwitki to prosta aplikacja mobilna, która pomoże w zarządzaniu Twoim budżetem, na tle innych aplikacji mobilnych wyróżnia ją możliwość zarządzania paragonami. Co więcej, wszystkie ważne paragony możesz szybko zeskanować i przechowywać na urządzeniu mobilnym. Jest to szczególnie istotne przy zakupie wartościowych rzeczy np. butów, sprzętu RTV czy AGD. Takie rozwiązanie daje pewność, że w razie, gdyby zaszła konieczność reklamacji, dowód zakupu będzie dostępny praktycznie od ręki. Archiwum aplikacji pozwala też szybko sprawdzić, do kiedy obowiązuje gwarancja na daną rzecz. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android.

Proste, ale skuteczne

Często osoby korzystające z aplikacji mobilnych szukają prostych, intuicyjnych rozwiązań, które nie będą od nich wymagały zbyt dużej ingerencji. Jeśli i Ty szukasz bardzo prostej w obsłudze aplikacji do zarządzania swoim domowym budżetem, poniższe aplikacje na pewno Cię zainteresują:

Spending Tracker

To aplikacja dedykowana urządzeniom mobilnym z systemem Android. Pozwala szybko i łatwo śledzić swoje domowe wydatki. W celu stworzenia miarodajnego obrazu swoich wydatków wystarczy regularnie wpisywać wydawane kwoty i zaznaczać, na co były przeznaczone. Aplikacja przygotowuje miesięczne zestawienie wydatków, które pozwala nam skontrolować na co „rozeszły się” pieniądze. Spending Tracker jest jedną z najprostszych aplikacji do zarządzania pieniędzy. Autorzy postarali się, aby miała podstawowe funkcje bez wielu rozbudowanych modułów.

Pennies

Jest aplikacją przeznaczoną na urządzenia z systemem IOS. Jest to aplikacja bliźniacza to wyżej opisywanej Spending Tracker. Prosta, intuicyjna obsługa to jej największe zalety. Miesięczne zestawienie wydatków jest przygotowywane na podstawie wprowadzanych do aplikacji kwot, z zaznaczeniem na co były wydane pieniądze.

 

Dla tych co chcą wiedzieć jak najwięcej o swoich domowych finansach

Czasem proste aplikacje o ograniczonej funkcjonalności nie wystarczą. Dlatego warto sięgnąć po specjalne aplikacje na urządzenia mobilne, które pozwolą nam na dokładniejszy wgląd w domowe wydatki. Do takich aplikacji należą:

Kontomierz

Największą zaletą tej aplikacji jest możliwość zsynchronizowania jej z kontem bankowym, przez co nie trzeba ręcznie wprowadzać każdego wydatku - chociaż istnieje taka możliwość, co jest przydatne wtedy, gdy płacimy gotówką. Miesięczne statystyki są bardzo rozbudowane, dzięki czemu znamy wszystkie szczegóły związane z naszymi wydatkami. Można też tworzyć kilka budżetów oraz wprowadzać różne kategorie wydatków. Dodatkowo aplikacja ma wbudowaną mapę wszystkich bankomatów w Polsce. Aplikacja jest dostępna na systemy IOS, Android i Windows.

 

 

Mój Budżet

To niedroga aplikacja, którą można zamówić w sklepie Google Play. Koszt zakupu to 10,50 zł. Jej twórcy oferują za to dużo możliwości użytkownikom. Oprócz standardowych opcji, jakie mają wszystkie aplikacje mobilne do zarządzania domowymi finansami można zaplanować przyszłe wydatki, sprawdzić aktualny stan konta. Można też ustalić indywidualne limity na poszczególne wydatki w określonym czasie. Przykładowo można ustalić sobie tygodniowy limit wydatków na słodycze, papierosy czy paliwo. Aplikacja automatycznie uwzględnia wydatki stałe takie jak opłaty abonamentowe, czynsze czy raty. Jest to dobra aplikacja dla osób, które chcą zarządzać więcej niż jednym kontem bankowym.

Aplikacje bankowe

Coraz więcej banków udostępnia swoim klientom dedykowane aplikacje mobilne, w których wbudowane są moduły pozwalające na zarządzanie pieniędzmi. Aplikacje dedykowane banków mają tę zaletę, że oprócz zarządzania domowym budżetem możemy jednocześnie wykonywać operacje na koncie takie jak przelewy, przelewy na telefon czy doładowania telefonu. Aplikacje bankowe dostępne są na większość urządzeń mobilnych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że naszych danych nie podajemy żadnemu zewnętrznemu dostawcy usługi. Przykładem aplikacji dedykowanej bankowości internetowej są aplikacje mBank czy IKO, które dodatkowo pozwalają na płatności zbliżeniowe telefonem oraz generowanie kodów blik, za pośrednictwem których można płacić w sieci oraz wypłacać pieniądze z bankomatu.

Dyscyplina finansowa

Aplikacje pomogą Ci zdiagnozować największe źródła wydatków. Składową każdego domowego budżetu są także koszty finansowe: opłaty za rachunek bankowy, koszty opłat za przelewy bankowe, opłaty za karty, prowizje za wypłatę gotówki z bankomatu, koszt odsetek od kredytu, czy koszty związane z wymianą waluty. Wręcz powszechnej opinii koszty te stanowią niemałą część naszego budżetu. Bywa, że koszty obsługującego nas banku są wysokie, lecz wiąże nas z nim kredyt, co uniemożliwia nam jakiekolwiek zmiany. Zawsze jednak możesz ograniczyć pozostałe koszty finansowe. Sprawdź kursy walut w różnych bankach w KALKULATORZE KORZYŚCI na www.ergokantor.pl!

 

Uznane na rynku internetowe kantory: nie pobierają żadnej prowizji od wymiany walut oraz obsługują bezpłatnie przelewy do kilkunastu najbardziej popularnych banków na rynku.

 

Wybór aplikacji do zarządzania domowymi finansami jest niezwykle szeroki i praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie wśród darmowych czy płatnych rozwiązań. Racjonalizacja wysokości i celowości wydatków jest początkowo żmudna i trudna, z czasem jednak przyniesie nam same korzyści.UWAGA!!! Zmiana numerów rachunków bankowych!

Polecamy bezpłatny ebook o psychologii inwestowania.

Zaoszczędź na wymianie walut nawet do 8%.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym biurem prasowym ergokantor.pl

0 prowizji, 0 ukrytych opłat, 0 straty czasu.

ergokantor.pl na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, YouTube bądź na bieżąco.