GBP/PLN
Na parze GBP/PLN potwierdził się opisywany przez nas ruch spadkowy, który doprowadził podczas środowej sesji do wybicia wsparcia utworzonego przy poziomie 5,4500. Impulsem do takiego ruchu jest reakcja na parze USD/PLN oraz zbliżające się wyboru w Wlk. Brytanii.
EUR/PLN
Po spadkach z początku tygodnia, wtorkowa sesja przyniosła ponowne osłabienie złotego, co skutkowało powrotem do wewnętrznego ograniczenia jakim jest poziom 4,0300. Kluczową formacją w dalszym ciągu pozostaje wyrysowany długoterminowy kanał spadkowy, który wskazuje główny trend i dopiero trwałe wybicie górnego ograniczenia mogłoby sygnalizować ewentualne mocniejsze zmiany.
CHF/PLN
W ślad za notowaniami EUR/PLN ruszył również kurs CHF/PLN, gdzie odnotowano powrót w kierunku 3,8600. Obecnie warto jednak pamiętać iż w dalszym ciągu poruszamy się w szerokiej ponad dwumiesięcznej konsolidacji, która stanowi główny zakres wahań. Dopiero pokonanie któregoś z ograniczeń mogłoby sygnalizować dalszy kierunek. Podczas dzisiejszej sesji brak jest bezpośrednich danych dla omawianej pary.
USD/PLN
Wybicie wsparcia utworzonego przez wyrysowaną linię wzrostową doprowadziło do umocnienie złotego i tym samym częściowej już realizacji formacji RGR (pełny zasięg to nawet 3,3850) o której pisaliśmy w kwietniu. Piątkowa sesja przyniosła odbicie notowań USD/PLN, co jest po części efektem zamknięcia krótkich pozycji na długi weekend.